Na kogo czyha depresja?

Czwartym spośród najpoważniejszych obecnie problemów zdrowotnych na świecie, według Światowej Organizacji Zdrowia, jest depresja. Ta choroba psychiczna dotyka około dziesięciu procent populacji.

Często pozostaje jednak nierozpoznana, a jej objawy są ignorowane. W takiej sytuacji nie ma możliwości podjęcia odpowiedniego leczenia.

Kto jest najbardziej narażony na depresję? Warto wiedzieć, że depresja jest specyficznym schorzeniem, z którym zmaga się wielu ludzi bez względu na ich cechy demograficzne. Depresja może dotknąć niemal każdego, bez względu na jego płeć, wiek, wykształcenie oraz przynależność do grupy społecznej.

Można ją podejrzewać u osób, które permanentnie zmagają się ze złym samopoczuciem i obniżeniem nastroju, a także nie wykazują chęci do życia. Osoby z depresją często nie są w stanie we własnym zakresie zauważyć swoich problemów.

Często obawiają się również napiętnowania przez otoczenie, związanego z zapadnięciem na chorobę psychiczną. Właśnie dlatego tak ważne jest dla nich wsparcie ze strony bliskich.

To oni mogą zgłosić się po pomoc do specjalisty, a tym samym ułatwić choremu wydostanie się ze szponów tej uciążliwej choroby psychicznej.

https://www.jakanie.com.pl/