Komendy głosowe w Need For Speed

Jeśli lubisz wyścigi i gry komputerowe, to nie mogłeś nie słyszeć o serii Need For Speed. NFS już dawno podbił serca graczy, jeszcze zanim na rynku ukazały się takie konsole jak Xbox 360. Jednak to właśnie na tę platformę adresowany jest m.in. NFS Most Wanted.

Teraz w dodatku wzbogacony o możliwości, które daje kinect. Most Wanted zaliczy się do tych Need For Speedów, które nie mają wiele wspólnego z legalnymi wyścigami. Za to na porządku dziennym jest tutaj gonitwa z wszechobecnymi stróżami prawa, którzy starają się powstrzymać nasze wojaże po całym mieście. Most Wanted to bardzo wiele akcji. Przykładowo, pozbycie się gliniarzy, którzy siedzą nam na ogonie wymaga np.

przejechania przez filary miejskich konstrukcji, tak, by spadające elementy przygniotły wozy policyjne. Innymi słowy, warto mieć oczy dookoła głowy i szybko myśleć. W takim zamieszaniu gracz często nie wykorzystuje dodatkowych możliwości, które daje gra. Przykładową opcją jest obrót kamery. Czasem warto się rozejrzeć, by wiedzieć jak wygląda sytuacja po bokach i za nami.

Kiedy jednak właśnie trwa przepychanka przy 300 km/h, przypomnienie sobie tego, który przycisk odpowiadał za kamerę nie jest łatwe. Tu z pomocą przychodzi kinect Zamiast szukać właściwego buttona, wystarczy, że wydasz odpowiednią komendę głosową, a kamera wykona ładny obrót o 360 stopni. Oczywiście to nie jedyna opcja. Komendy głosowe pozwalają też np. na sprawną zamianę samochodu lub po prostu odpalenie silnika.

Czasem sprawiają, że gra jest łatwiejsza, a czasem zwyczajnie dają więcej przyjemności z rozgrywki.

www.cebulane.pl