Forza Motorsport na Xbox

Forza Motorsport to seria stawiająca na najdroższe auta. Nie ma tutaj żadnych tuningowanych Toyot i Nissanów. Liczą się jedynie marki takie, jak Ferrari, Laborghini czy Porshe. Jeśli nie uzbierałeś jeszcze kilku milionów złotych na wymarzony samochód, możesz wydać kwotę kilkudziesięciokrotnie niższą i pościgać się ulubionym wozem za pomocą kontrolera dotykowego.

Forza Motorsport w pełni wykorzystuje możliwości, które daje Kinect. Zabawa zaczyna się już wtedy, gdy wybieramy samochód. Podczas wyścigu zwykle oglądamy tylko kierownicę albo tył auta, a takie motoryzacyjne dzieła sztuki każdy fan szybkich samochodów chciałby zobaczyć z każdej strony. Jest to możliwe.

Wystarczy, że wejdziemy do dostępnego w grze garażu i samochód będzie na wyciągnięcie ręki. Zresztą ten ostatni gest warto potraktować całkiem dosłownie. Wykonując ruchy ręką możemy np. podnieść maskę i zobaczyć, jak prezentuje się silnik supersamochodu.

Możemy też swobodnie chodzić wokół maszyny. Gdy wychylimy głowę, ekran zaczyna się obracać. To bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie. Na tym oczywiście nie koniec.

Gdy już nacieszymy wzrok wybranym modelem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na tor wyścigowy. Co ważne, inaczej niż np. w Need For Speedzie, Forza pozwala na sterowanie za pomocą gestów. Gracz po prostu układa dwie dłonie tak, jakby trzymał je na kierownicy.

Podczas ruchów rękami wirtualna kierownica obraca się w odpowiednim kierunku, a auta skręca. Dzięki temu wyścigi na ekranie nabierają zupełnie nowego uroku.