Rogal – jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

www.monte-cassino-1944.com

Karmienie dzieci to bardzo ważna czynność. Naturalny pokarm od matki ma pozytywny wpływ na organizm maluszka, ponieważ dostarcza mu tych składników odżywczych, które są niezbędne do tego, by dziecko miało szansę właściwie się rozwijać. Oczywiście są sytuacje, w których karmienie piersią nie jest możliwe. Część dzieci nie akceptuje takiego rozwiązania – wówczas pokarm należy odciągać mechanicznie, a następnie podawać dziecku butelką ze smoczkiem.

Przyjmijmy jednak, że wszystko przebiega książkowo. Tu pojawia się przestrzeń do wykorzystania specjalnej poduszki w kształcie rogala. Może ona ogromnie pomóc w sprawnym i w pełni bezpiecznym karmieniu malutkiego jeszcze człowieka.

Rogale, które doceniły mamy na całym świecie

Parenting kreuje rozmaite trendy – jedne bardziej, inne mniej trafione.

Z pewnością jednak pojawienie się na rynku specjalnie wyprofilowanych poduszek w sam raz do karmienia należy zaliczyć na plus. Stanowią one poniekąd kontynuację i rozwinięcie innej koncepcji, czyli popularnych poduszek cebuszek. Przynoszą one ulgę kobietom w ciąży, pomagając im odpowiednio się wyspać i co za tym idzie wypocząć. Bywa, że cebuszka może być też używana w charakterze poduszki do karmienia.

Można jednakże zaopatrzyć się w oddzielny produkt przeznaczony do tego konkretnego celu.

Najważniejsze cechy dobrego rogala

Taka poduszka ma na celu spełnienie kilku kluczowych zadań. Najważniejsze jest to, aby miała odpowiednie ukształtowanie. Kluczowa sprawa to optymalne ułożenie spoczywającego na rogalu dziecka.

Powinno ono leżeć nieco ukośnie, a jego główka powinna znajdować się wyżej niż brzuszek. Dlaczego jest to tak ważne? Właśnie to powoduje, że udaje się skutecznie zniwelować ryzyko występowania kłopotliwych dla maluszka dolegliwości. Chodzi tu zwłaszcza o bolesne kolki, ale również refleksów, nadmiar gazów, a nawet infekcję ucha. Wybrana poduszka powinna być wykonana w całości z certyfikowanych, a więc bezpiecznych dla maluszka materiałów.

Zabawki dla dzieci i niemowląt Kubuku