Czy franczyza może upaść?

Franczyza to system, który powinien działać, jak szwajcarski zegarek. Nie zawsze jednak tak jest i zdarza się, że sieć przeżywa swój upadek.

Wiąże się to z ogromnymi stratami, nie tylko dla franczyzodawcy, ale dla wszystkich franczyzobiorców, a sprawa kończy się w sądzie. Z czego wynikają porażki niektórych przedsiębiorstw, funkcjonujących na zasadach franczyzy? Głównym problemem jest zły plan marketingowy ze strony franczyzodawcy.

Zdarza się, że przedsiębiorcy posiadają dobry pomysł na sukces, ale nie mają sprawdzonej koncepcji w odniesieniu go. Dobrze przemyślany biznesplan oraz potwierdzenie zdobycia zysków w praktyce – to wyznaczniki faktycznego powodzenia.

Ważne, aby decydując się na umowę franczyzy, być pewnym pozycji rynkowej franczyzobiorcy. Sprawdzić, czy możemy liczyć na jasną koncepcję funkcjonowania firmy i pomoc w szkoleniu kadr.

W Polsce od kilku lat umacnia się pozycja franczyzobiorców rodzimych, którzy mają za sobą szereg doświadczeń, przez co są godni zaufania biorców.

jak wygląda sesja mentoringowa https://timeselection.pl/kategoria-produktu/smartwatche-2/rodzaj-i-typ/meskie-smartwatche/