Nauka jazdy a przepisy

Wywołaliśmy wątek związany ze szkołami jazdy, których znaczenie jest bardzo duże. Placówki takie działają na terenie całego kraju i nie mogą być organizowane ani prowadzone przez osoby przypadkowe.

Najważniejsze jest spełnienie wymagań stawianych przez ministerstwo – dotyczą one wyposażenia szkoły i przede wszystkim kompetencji instruktorów w zakresie teorii oraz praktyki ruchu drogowego. Każda legalnie działająca szkoła jazdy jest wpisana do rejestru prowadzonego przez ministra, więc potencjalni klienci mogą to zweryfikować.

Po zakończonym kursie i zdaniu egzaminu wewnętrznego (który można uznać za coś w rodzaju egzaminu próbnego), uczestnik otrzymuje potwierdzenie ukończenia kursu, z którym udaje się do siedziby lokalnego WORD. Tam ma możliwość zapisania się na egzamin.

Do najważniejszych segmentów zajęć w czasie każdego kursu należą godziny poświęcone teorii ruchu drogowego – tam właśnie przyszli kierowcy są zapoznawani z treścią przepisów. Wiedza jaką tam przyswoją może wpłynąć na ich przyszłość za kółkiem, więc warto się przykładać!.

www.ealergia.com.pl