Mass Effect 3 z kinectem

Seria Mass Effect to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych trylogii w historii gier komputerowych. Genialna fabuła, świetna grafika, doskonała grywalność, wiele możliwości rozwoju akcji… Mass Effect zasługuje na najwyższe noty, mimo zamieszania wokół zakończenia gry. Każdy, kto zetknął się z Mass Effectem, wie też, że ta gra to po prostu świetna zabawa.

Walki są ciekawe, a zwycięstwo w kolejnych starciach wymaga zarówno zręczności, refleksu, jak i zmysłu taktycznego. Jak grałeś w Mass Effecta do tej pory? Z pewnością pauza była często wykorzystywanym przyciskiem. W trakcie bitwy najwygodniej zatrzymać grę i wydać odpowiednie rozkazy, a przede wszystkim – zastanowić się co robić.

Nie każdemu jednak ciągłe pauzowanie odpowiada. Dlatego warto przemyśleć zakup kinecta, który jest doskonały nie tylko do grania w taneczno-sportowe minigierki, ale również wspomaga kontrolowanie „pełnowartościowych” tytułów. Choćby takich, jak Mass Effect.

Autorzy postawili tutaj przede wszystkim na komendy głosowe. Samo sterowanie postacią pozostaje więc nie zmienione. Wciąż wykorzystujemy pada, żeby chodzić, biegać czy strzelać.

Nie musimy już jednak wybierać komend dla naszych kompanów. Możemy i po prostu powiedzieć co mają robić. Czy to działa? Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby Kinect dobrze rozpoznawał komendy głosowe z różnymi akcentami, zarówno męskie, jak i żeńskie, oraz różne typy głosów.

W efekcie rozkazywanie za pomocą głosu jest bardzo płynne i sprawia, że walka jest pozbawiona niepotrzebnych zatrzymań. Choć mimo wszystko oczywiści czasem jednak warto włączyć pauzę i zastanowić się nad kolejnym krokiem.

https://vr4u.pl/ www.rafaljacniak.pl