Jazda po mieście – o czym pamiętać?

Egzamin praktyczny na prawo jazdy to nie lada stres dla przyszłych kierowców. Najpierw kilka zadań do wykonania na placu manewrowym i w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku, można ruszać w miasto.

Wtedy w głowie pojawiają się setki myśli typu „jak ja sobie poradzę?”. Warto zachować spokój i pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Po pierwsze trzeba pamiętać o poruszaniu się prawym pasem ruchu i niezajmowaniu lewego bez wyraźnej potrzeby oraz nie należy przekraczać dozwolonej prędkości. Ważne jest także, aby kierunkowskazy włączać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Niektóre działania warto egzaminatorowi komunikować, na przykład zbliżanie się do skrzyżowania równorzędnego. Jeśli wyraźnie zwolnisz lub o tym powiesz, egzaminujący będzie wiedział, że widziałeś znak i wiesz jak się zachować w takiej sytuacji.

Podobnie w przypadku, gdy inny kierowca Cię przepuszcza, poinformuj o tym, w przeciwnym razie może to zostać odebrane jako nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Często popełnianym błędem przez kandydatów na kierowców jest niezatrzymywanie się na zielonej strzałce, która pozwala na warunkowy skręt w prawo.

Pamiętaj także, aby parkowanie wykonywać powoli i dokładnie.

www.izabelakopec.pl