Wiedzę warto odświeżać

Żaden kierowca nie powinien mieć poczucia, że skoro ileś lat temu zdał egzamin na prawo jazdy, to jest w związku z tym omnibusem. Znajomość przepisów ruchu drogowego jest najżywsza krótko po kursie, gdy pamiętamy wiele rzeczy „na świeżo”.

Jednak pamięć zaciera się z czasem i jest to sprawa całkowicie naturalna. Wobec tego należy podejmować kroki na rzecz odświeżenia wiedzy.

Lektura opracowań z zakresu kodeksu drogowego jest bardzo przydatna. Również w internecie mamy bogatą bazę stale aktualizowanych informacji.

Śledząc te treści z pewnością będziemy na bieżąco i nic nas nie zaskoczy. Zresztą nie chodzi jedynie o suche paragrafy, ale również konkretne sytuacje na drodze, które spotykają nas na co dzień.

Musimy bowiem wiedzieć, który pojazd ma pierwszeństwo w danej sytuacji lub kiedy należy ustąpić miejsca pieszemu bądź rowerzyście. Chwila zawahania może nas kosztować stłuczkę, a przy okazji punkty karne, jeśli wina będzie leżeć po naszej stronie.

Stąd nasza rada, aby nie lekceważyć wiedzy na temat ruchu drogowego, ale wręcz przeciwnie – gromadzić ją i stale uzupełniać.