Na co należy zwracać szczególną uwagę, zatrudniając firmę budowlaną

Firma budowlana to bardzo ważna ekipa, której z reguły poświęca się bardzo ważne elementy budowlane projektu nieruchomości. Zatrudniając jakąkolwiek – bez znaczenia, czy do mniejszego, czy większego zlecenia, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, których pominięcie może wiązać się z przyszłym niezadowoleniem:

  • Dokładne sprawdzenie potencjalnej firmy budowlanej to krok pierwszy. Propozycje z pewnością w łatwy sposób można znaleźć w internecie: sugerując się kategoriami jakości wykonania pracy, ceny, a także zakresu działań pod względem lokalizacyjnym. Najważniejsza jest rozmowa i wstępne ustalenia z kierownikiem budowy. Z pewnością złotym środkiem jest niesugerowanie się kosztami i nieucinanie ich.

    Zatrudnianie niszowych, mało znanych ekip nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej trafne będzie rozglądanie się po renomowanych firmach, które znajdują się najwyżej w rankingach budowlanych. Warto pamiętać, że są to tylko ludzie – którzy znają się co prawda na swoim fachu i wiedzą co robią. Jednak czasem każdemu zdarzają się drobne pomyłki lub niedomówienia z kierownikami i innymi współpracownikami. Oczywiście, należy skrupulatnie sprawdzać i eliminować błędy, ich im więcej tym gorzej.

    Nie mniej jednak stałe kontaktowanie się z budową zmniejszy ryzyko niejasności;

  • Spisanie umowy to bardzo ważny etap, którego nie można pominąć. W umowie znajduje się szereg zapisów, które traktują o stanie budowy w trakcie odbioru, wszelkich materiałach, jakimi dysponuje ekipa budowlana oraz szczegółowym rozpisaniem zadań, jakie mają do nich należeć. Określony jest także dokładny harmonogram i kosztorys. Pozwoli to na uniknięcie takich momentów jak: niewywiązanie się z umowy i naciąganie właściciela na dodatkowe wydatki. Umowa jest także dokumentem potwierdzającym wykonywanie pracy i płacenia za to należytego wynagrodzenia.

    Jest wręcz wymagana według systemu prawa polskiego;

  • Inspektor budowlany to osoba odpowiedzialna za stałą kontrolę pracowników i etapów dokonywanych zmian, prac. Inspektor bardzo dobrze zna się na fachu budowlanym, mając pojęcie na temat każdej dziedziny. Co ważne – pracownik ten nie jest powiązany z ekipą budowlaną, co zapewnia jego wiarygodność. Pomaga także w spisaniu umowy i dokonaniu trafnego harmonogramu, czy rozpisaniu realnych kosztów. Warto pokusić się o taki wydatek, ze względu na osiągnięcie rezultatów, jak najbardziej zbliżonych do tych, które zostały zawarte w wyżej wspomnianej umowie.

.

pompy do betonu warszawa