Ekologiczne innowacje

Ekologia wiąże się z podejściem do tego, co nas otacza chodzi tutaj o środowisko, w którym żyjemy i które chcą nie chcąc zatruwamy nieustannie przez nadmierną ilość śmieci, zanieczyszczenia z fabryk, samochodów, bardzo duże zużycie wody, gazu, prądu i wiele innych.

W ekologii chodzi o to by z tymi wszystkimi wymienionymi postępować rozsądnie, nie chodzi o zaprzestanie używania prądu czy gazu, ale o nienadużywanie.

Ekologia to ostatnio bardzo modne słowo wiele firm używa ich, jako słowo klucza żeby przyciągnąć klientów, pracowników lub zdobyć odpowiednie dofinansowania, ale jak zawsze nie słowa, a czyny są najważniejsze.

Nie chodzi przecież o popadanie w skrajności tylko o to by zarówno każdy pojedynczy obywatel jak i całe przedsiębiorstwa miały jeden cel oszczędzanie surowców naturalnych i dbałość o środowisko, w którym żyjemy.

Właśnie, dlatego, że przedsiębiorstwa mają większy potencjał zużycia i zanieczyszczenia to do nich bardzo często kierowane są różnego rodzaju bonifikaty w zamian za bycie ekologicznym na przykład dofinansowania, szkolenia czy wyposażenie firmy.