Wspieranie startupów

www.stefanhula.com

Start-upy wspierane są różnego rodzaju fundacje, które nierzadko same zaczynały, jako start-up lub przez inne przedsiębiorstwa, coraz częściej organizowane są różnego rodzaju konkursy mające na celu nagrodzenie najlepszych, najbardziej innowacyjnych pomysłów, dzięki czemu jest szansa wdrożenia ich w życie.

Start-upy najczęściej związane są z nowymi technologiami, co za tym idzie, kierunkami ścisłymi uczelni wyższych to często w takich miejscach szuka się talentów, innowatorów.

W całej złożoności formy tego przedsięwzięcia najłatwiejsze jest to, że najczęściej na początku nie jest potrzebny kapitał, czyli to, co wielu przedsiębiorców wstrzymuje.

Pomysł może zostać sfinansowany przez fundację lub inwestora, który w zamian otrzyma część udziałów z jednej strony takie rozwiązanie, może nie być najkorzystniejszym, ponieważ długofalowe udziały zdecydowanie przewyższą koszty związane z otwarciem przedsiębiorstwa, ale jest to wpisane w ryzyko wszelkiego rodzaju spółek poza tym może to być jedyna możliwość.

Sprzątanie biur Poznań