Tesco

www.rrd.org.pl

Tesco to sieć supermarketów i hipermarketów wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Swoje placówki ma również w innych krajach.

Początkowa działalność Tesco była związana ze sprzedażą produktów żywnościowych. Z czasem, Tesco rozszerzyło swoją ofertę o ubrania, sprzęt elektroniczny, a nawet samochody.

Sklepy Tesco znajdują się w Polsce, a także w Irlandii, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, w Tajlandii, Chinach, Korei Południowej, a także w Malezji. Pierwszy sklep pod nazwą Tesco został założony w 1929 roku.

Miało to miejsce w londyńskiej dzielnicy Edgware. W 198 roku otwarto pierwszy samoobsługowy sklep sieci, w 1956 roku – supermarket, a w 1968 roku – hipermarket.

W Polsce, otwarcie pierwszego hipermarketu Tesco nastąpiło w 1998 roku we Wrocławiu. Obecna polska siedziba sieci znajduje się w Krakowie.

W całej Polsce działa około 450 sklepów. Tesco może pochwalić się tytułem pierwszego detalisty, który zaoferował dostawę do domu zamówionych produktów w Internecie.

W 2012 roku uruchomiono w Polsce opcję Ezakupy Tesco. W tym miejscu raczej nie będzie potrzebny podpis elektroniczny, ale klienci tej internetowej usługi wybierają produkty w sklepie on-line, dokonują płatności i czekają na ich dostarczenie lub mogą sami odebrać wcześniej zamówione zakupy autem kupionym w samochody używane Złotów.

podpis elektroniczny Gliwice Kurtki zimowe