Lekomania

Lekarstwa, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie leczyć, czyli pomagać w czasie choroby lub przy różnego rodzaju lżejszych dolegliwościach. Trzeba jednak pamiętać, że zażywane nierozważnie – w nadmiarze albo po prostu bez wyraźnego powodu – mogą doprowadzić do uzależnienia, a w rezultacie bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

Problemy z nadużywaniem leków, zwłaszcza przeciwbólowych oraz innych środków, sprzedawanych w aptekach bez recepty (działanie nasenne, a także uspokajające), występują często wśród młodych ludzi. Co gorsza, młodzież nie tylko bierze zbyt duże dawki konkretnych tabletek, ale i miesza je z alkoholem.

To natomiast może przynieść naprawdę opłakane skutki – w najlepszym wypadku będzie to natychmiastowa, wysoka gorączka oraz kołatanie serca. Do zażywania nadmiernej ilości leków młode osoby nakłaniają także liczne reklamy w mediach.

Niejednokrotnie zdarza się, że jednostka, która nie potrafi sobie poradzić z narzucanymi jej obowiązkami, sięga po środek, mający, według zapewnień spikera z telewizyjnego spotu, odmienić jej życie. Niestety, zwykle nic takiego nie następuje, a skuszony nastolatek prędko staje się kolejną ofiarą lekomanii.

Uzależniony z czasem nie może w żaden sposób obejść się bez zażywania określonych środków. Zaczyna mieć kłopoty z pamięcią i koncentracją, a jednocześnie coraz gorzej dogaduje się z innymi.

Jeśli z kolei będzie łączył ze sobą kilka różnych leków, może doprowadzić do ciężkiej choroby, która okaże się bardzo trudna do rozpoznania.

https://www.jakanie.com.pl/