Czym jest program MDM

www.opieka.edu.pl

W 2014 roku powstał program rządowy „Mieszkanie dla młodych”, mający na celu pomóc młodym ludziom w nabyciu ich pierwszego mieszkania w życiu. Program ten został utworzony na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 września 2013 roku o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Pomoc państwa w ramach tego programu polega głównie na dofinansowaniu wkładu własnego w mieszkanie.

Dodatkowo rodziny, w których pojawi się trzecie dziecko, mogą liczyć na pomoc we wcześniejszej spłacie części kapitału kredytu. Także w ramach tego programu, osoby kupujące lub budujące swoje pierwsze lokum, mogą liczyć na częściowy zwrot podatku VAT, jaki został zapłacony za materiały budowalne niezbędne do wybudowania i wykończenia mieszkania. Istnieją jednak pewne warunki, jakie należy spełnić, aby zakwalifikować się do programu MDM, są to m.

in. wiek oraz odpowiednia cena i metraż mieszkania, lub domu. Program „Mieszkanie dla młodych” ma przede wszystkim pomóc młodym małżeństwom, a także singlom, w uzyskaniu własnego mieszkania.

Bez tego programu byłoby to znacznie trudniejsze. Młodzi ludzie nierzadko, nie mają takiej zdolności kredytowej, jakiej wymagają banki. MDM przybliża młodych do własnego lokum.

deweloper Przeźmierowo