Czym jest program MDM

www.opieka.edu.pl

W 2014 roku powstał program rządowy „Mieszkanie dla młodych”, mający na celu pomóc młodym ludziom w nabyciu ich pierwszego mieszkania w życiu. Program ten został utworzony na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 września 2013 roku o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Pomoc państwa w ramach tego programu polega głównie na dofinansowaniu wkładu własnego w mieszkanie.

Dodatkowo rodziny, w których pojawi się trzecie dziecko, mogą liczyć na pomoc we wcześniejszej spłacie części kapitału kredytu. Także w ramach tego programu, osoby kupujące lub budujące swoje pierwsze lokum, mogą liczyć na częściowy zwrot podatku VAT, jaki został zapłacony za materiały budowalne niezbędne do wybudowania i wykończenia mieszkania. Istnieją jednak pewne warunki, jakie należy spełnić, aby zakwalifikować się do programu MDM, są to m.

in. wiek oraz odpowiednia cena i metraż mieszkania, lub domu. Program „Mieszkanie dla młodych” ma przede wszystkim pomóc młodym małżeństwom, a także singlom, w uzyskaniu własnego mieszkania.

Bez tego programu byłoby to znacznie trudniejsze. Młodzi ludzie nierzadko, nie mają takiej zdolności kredytowej, jakiej wymagają banki. MDM przybliża młodych do własnego lokum.

mieszkania na sprzedaż pod warszawą deweloper Przeźmierowo