Czy kupno mieszkania od dewelopera jest bezpieczne?

mieszkania na sprzedaż józefosław rynek pierwotny

Z całą pewnością osoby, które rozmyślają o kupnie nieruchomości słyszały o przypadkach osób, które zostały poszkodowane przez dewelopera. Najczęściej schemat był następujący: deweloper kupował na kredyt ziemię i organizował plany budynków, które wybuduje, a następnie sprzedawał mieszkania przed ich rzeczywistym ukończeniem. W międzyczasie następowało bankructwo i kupcy zostawali niejednokrotnie dosłownie z dziurą w ziemi, a w skrajnych przypadkach nawet bez niej. Obecnie jednak kilka ustaw chroni kupujących i nie są oni narażeni na tak skrajne straty finansowe, co nie zmienia faktu, iż kupno mieszkania od dewelopera nie zawsze jest bezpieczne. Z tego powodu najlepiej wybierać oferty sprawdzonych deweloperów, którzy mają płynność finansową i ugruntowaną pozycję na rynku.

Dlaczego wiele osób kupuje mieszkania, zanim one rzeczywiście powstaną? Istnieją dwa zasadnicze powody, dla których kupcy decydują się na takie rozwiązanie. Pierwszy z nich jest typowo finansowy, ponieważ kupując mieszkanie na samym początku budowy można liczyć na upust minimum 5%, a w niektórych przypadkach wynosi on nawet kilkanaście procent. Wysokość rabatu zależy od dewelopera i jest oszacowania ceny końcowej. Drugim powodem decydującym o tym, że kupujemy mieszkanie zanim ono zostanie ukończone to fakt, iż obawiamy się, że ktoś inny nas uprzedzi. Im wcześniej kupujemy mieszkanie od dewelopera tym większy mamy wybór.

Często bowiem mieszkania 4 pokojowe warszawa mokotów są wyprzedane w momencie ukończenia budowy i omija nas dobra okazja.

nowoczesne domy na sprzedaż gdańsk https://jandach.pl/pl/domy-i-mieszkania-przezmierowo